Zostań redaktorem

Każda strona informacyjna jest wartościowa na tyle, na ile ma odpowiednie treści. Może uwielbiasz pisać i chcesz do nas dołączyć ? albo może dopiero zaczynasz i chcesz się sprawdzić ? Zapraszamy do naszej redakcji, będzie nam miło cię gościć.

Jak wygląda proces dołączania ?

Nie wymagamy żadnych dokumentów, wystarczy użyć formularza kontaktowego lub jednego z kanału social mediów by wyrazić chęć dołączenia do nas.

Jak wygląda proces publikacji artykułów ?

Po założeniu przez administratora Twojego konta, otrzymuje ono status współpracownika, dzięki temu możesz pisać artykuły, a gdy już uznasz, że jakiś z nich jest już gotowy, wysyłasz go do przeglądu. Jeden z naszych redaktorów naczelnych, sprawdzi go i dokona korekty lub artykuł wróci do ciebie z notatkami sugerującymi poprawki.

Gdy już wdrożysz się w nasz system pisania treści, konto zostanie zaktualizowane do statusu autora, wtedy publikacja będzie natychmiastowo widoczna, bez potrzeby dodawania poprawek.

Jaka jest forma pisania artykułów ?

Staramy się by były one pisane prostym językiem, przejrzyste i przyjemne dla oka. Treść warto okrasić obrazkami, na darmowych licencjach tak aby autor miał do nich prawa. Wymagany jest jeden główny obrazek wyróżniający, który pojawia się na górze wpisu (tak, jak i w tym przypadku)

Jeżeli nie masz obrazka, to nie ma problemu coś zaradzimy i wstawimy jakiś z naszej biblioteki multimedialnej. Styl pisania nie musi być taki sam, możesz ulepszyć, zmienić i zrobić to po swojemu. Blokowy edytor ułatwia to zadanie, a narzędzi do wyboru jest bardzo dużo.

Jak często muszę wstawiać artykuły ?

Im częściej, tym lepiej. Nie mamy żadnych wymagań, możesz wstawić artykuł raz w miesiącu, albo 3 razy w tygodniu. Wszystko zależy od tego, jak dużo masz czasu i od tematów, które chcesz poruszyć, czyli w skrócie od weny twórczej.

Co zrobić, jeśli nie ma działu, do którego chcę pisać ?

Staramy się, by tematy były biznesowe, nie przewidujemy na przykład polityki jako takiej, czy tematów sportowych. Jeśli jednak będzie to ciekawy dział, to zawsze warto spróbować. Rozważymy propozycję.

Czy mogę mieć swoją sekcję jak felieton ?

Jeśli będzie to seria artykułów, na przykład szkolenie jak przygotować to czy tamto, jak stworzyć taką czy inną stronę, to tak. Możemy wstawić taką sekcję gdzieś na głównej stronie serwisu lub na głównej stronie tematycznej, gdzie taka sekcja będzie przez jakiś czas widniała, a w niej seria takich właśnie artykułów.

Czy mogę wstawić link do swojej strony w tekście ?

Jak najbardziej, jeśli działasz w jakiejś branży np. leasing i opisujesz ten temat, to warto dać na końcu link do swojej strony, na której czytelnik dowie się więcej lub nawet skorzysta z danej oferty.

Czy brak aktywności zablokuje mi konto autora ?

W przypadku dłuższego braku aktywności, jeśli było to konto ze statusem autora, przejdzie ono w status współpracownika. Będziesz mógł pisać artykuły, ale nie będą one natychmiast publikowane. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa na wypadek, gdyby ktoś przejął konto i chciał wstawiać spam.

Czy mogę tylko podesłać artykuł bez konta autora ?

Tak, również jest taka możliwość, wtedy decydujesz czy artykuł ma być dodany pod nazwą Redakcja, czy chcesz żeby było pod twoim imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem.

Czego nie można publikować ?

Nie akceptujemy wstawiania w tekście banerów reklamowych, więcej niż jeden link do swojej reklamowanej strony. Zabronione jest też kopiowanie i wklejanie artykułów z innych stron. Nawet jeśli to twój artykuł pamiętaj, że musisz go zmienić, inaczej google uzna to za plagiat. Nasz system wyszukuje plagiaty i jeśli zakomunikuje, że ten artykuł może być nieodpowiedni ze względu popełnienia plagiatu, to nie zostanie opublikowany lub jeśli opublikował go autor, zostanie usunięty.

Całkowity zakaz przeklejania artykułów nawet swoich

Przeklejanie artykułów nawet swoich ze swojej strony jest surowo karane przez google. Jeśli zatem masz strone, która powstała później niż ten serwis, a google wyniucha oba identyczne lb bardzo podobne artykuły to uzna to za plagiat z twojej strony.

Taka sama sytuacja byłaby odwrotnie jeśli twoja strona byłaby pierwsza. Dlatego artykuły musza być całkowicie przeredagowane.

Redakcja

https://nowoczesnybiznes.com

Spontaniczny projekt ludzi, których pasją jest biznes. Chętni do dzielenia się wiedzą, ponieważ w ten sposób sami też się uczą. Witamy serdecznie i zapraszamy do aktywnego udziału jako redaktor, komentator, a przede wszystkim jako czytelnik. Życzymy przyjemnej lektury.

Ciekawe tematy