Zmasowany atak hakerów na poczty e-mail przedsiębiorców

” Nawet ćwierć miliona użytkowników mogło stać się ofiarą niedawnego ataku cybernetycznego na pocztę emailową Exchange Microsoft Corp – pisze „The Wall Street Journal”. Firma podejrzewa, że jest to dziełem chińskich hakerów tzn. grupy szpegowskiej o nazwie Hafnium.”

Tymi słowami rozpoczyna się artykuł opublikowany na stronie internetowej pewnego radia. O tej sytuacji poinformował również oficjalnie Microsoft i nawet ujawnił winowajców. Generalnie zrobiło się głośno. Błędy tzw. exploity Zero-Day to złośliwe oprogramowanie atakujący słabe punkty oprogramowania, zanim zostaną jeszcze odkryte i usunięte. Nazwane zostały Zero Day (zero dni), ponieważ brakuje czasu na ich odnalezienie i ochronę systemu.

Sytuacja jest na tyle poważna, że Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury (CISA) wydała w zeszłym tygodniu dyrektywę o sytuacjach awaryjnych, wymagającą od federalnych agencji rządowych natychmiastowego naprawienia lub odłączenia produktów od Microsoft Exchange.

Atak dotknął dziesiątki tysięcy firm, urzędów państwowych oraz szkół w Stanach Zjednoczonych.

Redakcja

https://nowoczesnybiznes.com

Spontaniczny projekt ludzi, których pasją jest biznes. Chętni do dzielenia się wiedzą, ponieważ w ten sposób sami też się uczą. Witamy serdecznie i zapraszamy do aktywnego udziału jako redaktor, komentator, a przede wszystkim jako czytelnik. Życzymy przyjemnej lektury.

Ciekawe tematy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *