Wzmocnij swoją firmę z funduszem dla MŚP

Jednym z programów wspieranych przez Komisję Europejską i Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej jest The Ideas Powered for Business SME Fund przeznaczony dla przedsiębiorstw, które pragną rozwijać swoje strategie w dziedzinie własności intelektualnej i chronić swoje prawa własności intelektualnej na poziomie krajowym, regionalnym i unijnym.

W ramach tego programu dostępne są dwa rodzaje usług, które wiążą się z częściowym pokryciem kosztów:

  • 75% zniżki na usługi wstępnej diagnostyki własności intelektualnej (IP scan). Wstępna diagnostyka jest kluczowa dla przedsiębiorstwa w kontekście budowania strategii, czyli pomoże ona ci zdecydować, jakie prawa własności intelektualnej zgłaszać, jak rozwijać twój portfel własności intelektualnej, jeżeli masz już zarejestrowane prawa, oraz jak zaplanować strategię rozwoju w przyszłości.
  • 50% zniżki na opłaty za zgłoszenie znaków towarowych i wzorów. Ta usługa jest odpowiednia dla firm, które rozważają zarejestrowanie znaku towarowego lub wzoru na poziomie unijnym, regionalnym (Beneluks) lub krajowym.

Jak można złożyć wniosek ?

Wnioski można składać jedynie w trakcie pięciu wyznaczonych w 2021 roku okien:

  • okno nr 1: od 11 stycznia – 31 stycznia 2021 r.
  • okno nr 2: od 01 marca – 31 marca 2021 r.
  • okno nr 3: od 01 maja – 31 maj 2021 r.
  • okno nr 4: od 01 lipca – 31 lipca 2021 r.
  • okno nr 5: od 01 września – 30 września 2021 r.

Wnioski złożone poza każdym z pięciu wyznaczonych terminów nie będą rozpatrywane. Można złożyć tylko jeden wniosek o usługę nr 1 lub usługę nr 2, lub kombinację obu usług, przy czym maksymalna kwota zwrotu kosztów będzie wynosić 1500 EUR na wnioskodawcę. Jeżeli zamówisz jedną usługę w jednym oknie, możesz złożyć wniosek o drugą usługę w kolejnym oknie. Dotacje będą przyznawane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat programu The Ideas Powered for Business SME Fund

Bella

https://kariera-zawodowa.pl

Bywają takie momenty w życiu, kiedy stajemy na rozstaju i musimy postanowić, w którą stronę pójść. Zapraszam do lektury artykułów zawierających inspiracje, wskazówki, gotowe rozwiązania, wierzę, że ułatwią ci one podjęcie właściwej decyzji.

Ciekawe tematy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *