Wzmocnij swoją firmę z funduszem dla MŚP

Jednym z programów wspieranych przez Komisję Europejską i Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej jest The Ideas Powered for Business SME Fund przeznaczony dla przedsiębiorstw, które pragną rozwijać swoje strategie w dziedzinie własności intelektualnej i chronić swoje prawa własności intelektualnej na poziomie krajowym, regionalnym i unijnym.

W ramach tego programu dostępne są dwa rodzaje usług, które wiążą się z częściowym pokryciem kosztów:

  • 75% zniżki na usługi wstępnej diagnostyki własności intelektualnej (IP scan). Wstępna diagnostyka jest kluczowa dla przedsiębiorstwa w kontekście budowania strategii, czyli pomoże ona ci zdecydować, jakie prawa własności intelektualnej zgłaszać, jak rozwijać twój portfel własności intelektualnej, jeżeli masz już zarejestrowane prawa, oraz jak zaplanować strategię rozwoju w przyszłości.
  • 50% zniżki na opłaty za zgłoszenie znaków towarowych i wzorów. Ta usługa jest odpowiednia dla firm, które rozważają zarejestrowanie znaku towarowego lub wzoru na poziomie unijnym, regionalnym (Beneluks) lub krajowym.

Jak można złożyć wniosek ?

Wnioski można składać jedynie w trakcie pięciu wyznaczonych w 2021 roku okien:

  • okno nr 1: od 11 stycznia – 31 stycznia 2021 r.
  • okno nr 2: od 01 marca – 31 marca 2021 r.
  • okno nr 3: od 01 maja – 31 maj 2021 r.
  • okno nr 4: od 01 lipca – 31 lipca 2021 r.
  • okno nr 5: od 01 września – 30 września 2021 r.

Wnioski złożone poza każdym z pięciu wyznaczonych terminów nie będą rozpatrywane. Można złożyć tylko jeden wniosek o usługę nr 1 lub usługę nr 2, lub kombinację obu usług, przy czym maksymalna kwota zwrotu kosztów będzie wynosić 1500 EUR na wnioskodawcę. Jeżeli zamówisz jedną usługę w jednym oknie, możesz złożyć wniosek o drugą usługę w kolejnym oknie. Dotacje będą przyznawane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat programu The Ideas Powered for Business SME Fund

Bella

https://kariera-zawodowa.pl

Bywają takie momenty w życiu, kiedy stajemy na rozstaju i musimy postanowić, w którą stronę pójść. Zapraszam do lektury artykułów zawierających inspiracje, wskazówki, gotowe rozwiązania, wierzę, że ułatwią ci one podjęcie właściwej decyzji.

Ciekawe tematy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *