Umywalki czas zacząć. Ciekawy pomsył

źródło: trendymania

Pomysł jest idealny dla kogoś kto ma artystycznie uzdolnioną żonę, dziewczynę, lub męża albo też samemu w to wejść, nawet jako główny biznes. Wiele zelży od podejścia czy zdecydujesz się na typową dużą produkcję czy produkcję indywidualną i unikalna na zamówienie.

Jak można wywnioskować po tytule, chodzi o umywalki wykonane z gliny i pokrywane szkliwem, a następnie wypalane w piecu.

Jakie są ceny na rynku ?

Średnie ceny umywalek to od 800 do 1500 złotych, licząc po kosztach znajdziemy też umywalki i w cenie około 400 złotych. Typowe umywalki do zabudowy w blacie.

Jakie są koszty produkcji ?

  • Glina to koszt około 100 złotych za 30 kg, licząc, że jedna umywalka waży około 10kg to starczy nam na prawie 3 umywalki
  • Szkliwo i różne dodatki upiększające to cena od 8 złotych za 100 gramów
  • Wypiekanie to ostatni proces, można posłużyć się firma która wypala takie rzeczy i bierze cenę od kilograma. Można też zainwestować we własny piec
  • Prąd, tu zależy od taryfy i operatora, nie jest to jakiś przerażający koszt ale na tyle duży, że trzeba go uwzględnić

Ceny pieców do wypalania

Używane własnej roboty5 tysięcy złotych
Używane profesjonalneod 20 tyś do 50 tyś złotych
Nowe profesjonalneod 50 tyś do 150 tyś złotych
ceny orientacyjne

Czas wykonania

Całość powinna zając około godziny

Podsumowanie

Za około 100 złotych robimy umywalkę, która przy fajnych wzorach można sprzedawać za około 1000 złotych lub nawet więcej, zależy od zamówienia i w jaką grupę docelową pójdziemy. Mogą to być specjalne zamówienia o specjalnym profilu, gdzie nikt masowo takich nie produkuje.

Gdzie się tego nauczyć ?

Jeśli masz zdolności manualne, plastyczne to wystarczy prawdopodobnie kilka prostych lekcji, gdzie nauczymy się jak formować glinę. Jest to koszt od 45 do 60 złotych za jedną godzinną lekcję.

źródło: trendymania

Być może komuś się spodoba i kogoś to zainspiruje, szczerze polecamy dla kogoś, kto ma trochę wolnego czasu i chciałby spróbować. Najpierw warto wypalić takie testowe produkty na zamówienie i sprawdzić czy to jest to, czym chcecie się zając biznesowo.

Redakcja

https://nowoczesnybiznes.com

Spontaniczny projekt ludzi, których pasją jest biznes. Chętni do dzielenia się wiedzą, ponieważ w ten sposób sami też się uczą. Witamy serdecznie i zapraszamy do aktywnego udziału jako redaktor, komentator, a przede wszystkim jako czytelnik. Życzymy przyjemnej lektury.

Ciekawe tematy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *