Stoły do pakowania

Mówi się że rok rocznie sprzedaż stacjonarna przechodzi na sprzedaż internetową około 20% w tym roku z powodu COVID’a, w niektórych branżach było to nawet 70%. Sklepy internetowe rozwijają się naprawdę w zabójczym tempie. Jednym z problemów tego typu działalności jest wydajność pracowników. O ile dużo aspektów jest automatyzowana przez wiele rozwiązań informatycznych o tyle pakowanie to czysta manufaktura.

  • Mając dobrych pracowników od pakowania, właściciele firm chcą im ułatwić pracę i organizację pacy
  • Mając kiepskich pracowników należy im stworzyć „schematyczne” środowisko pracy które w uporządkowany sposób wymusza odpowiednią kolejność działań (jak w mac donaldzie)
  • Ogólnie w tego typu pracy najważniejsza jest organizacja jej sobie samemu, niektórzy to potrafią, a niektórzy mają problem bo ciągle coś im nie pod ręką leży.

By skutecznie wykorzystywać pracowników którzy są sprawni jak i tych którzy mają problem z własną organizacją pracy świetnym rozwiązaniem są stoły do pakowania.

  • Ułatwiają organizacje pracy
  • Przyspieszają proces pakowania
  • Pomagają systematyzować i wymuszają utrzymywanie standardów w procesie pakowania

Sama w sobie produkcja stołów do pakowania jest prosta, a grupa docelowa coraz szersza i większa i zdecydowanie bardziej doceniająca trudności w pozyskiwaniu odpowiednich pracowników do pakowania. A zatem to grupa, która z pewnością doceni taki produkt.

Przy takim tempie rozwoju sprzedaży internetowej, gdzie często nie są to już firmy kilkuosobowe ale nawet jest to kilkadziesiąt osób. Produkowanie modułowych stołów do pakowania to naprawdę dobry pomysł na biznes

źródło: esedirect

Wyzwaniem jest nie tyle produkcja takich stołów, a dobre przemyślenie ergonomii, i elastyczność rozwiązań. W postaci miejsca na monitor drukarkę, kamerę, odpowiednie oświetlenie, gdzie takie stanowisko pracy musi mieć oświetlenie na poziomie 700 lumenów wg. przepisów, gdy na samej hali wystarczy 300 lumenów. Należy też wygospodarować odpowiednie miejsca na papiery, pudełka, opakowania, przyrządy. Dobre ich przemyślenie gwarantuje sukces rynkowy i sprzedażowy, a także zostanie doceniony przez pracowników.

Cena takich stołów nawet w porównaniu do zwykłych biurek pracowniczych jest tak atrakcyjna, że przy tym samym poziomie trudności, sprawia, że jest to bardzo ciekawa produkcja.

źródło: benchmaster

Kolejnym fajnym aspektem jest mnogość firm zajmujących się docinaniem na CNC czy to blatów, czy elementów do spawania w cenie takiej, że zwykle się nie opłaca posiadanie (przynajmniej aktualnie) tego typu maszyn i nie trzeba w nie inwestować. A całą produkcje opieramy de facto na finalnym montażu. Nawet proszkowe malowanie elementów metalowych może się bardziej opłacać u kogoś.

Tak więc produkcje można ograniczyć do niejako „składania, spawania” gotowych komponentów, oraz na ciągłym ułatwianiu ergonomii produktu, a środki finansowe które byśmy musieli przeznaczyć na zakup maszyn wydać na rozwiniecie sprzedaży.

Araya

Ciekawe tematy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *