Nowa odsłona Konta Przedsiębiorcy, czyli połączenie dwóch serwisów

W II kwartale 2021 roku ma nastąpić połączenie portalu CEIDG z portalem Biznes.gov.pl i oparcie wykonywania wniosków na Koncie Przedsiębiorcy. Celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie przedsiębiorcom sprawniejszego załatwiania spraw urzędowych.

Co prawda na portalu Biznes.gov.pl jest już dostępne Konto Przedsiębiorcy, ale służy ono głównie do sprawdzania statusu, powiadomień czy też historii załatwianych spraw urzędowych, także tych dotyczących rejestru CEIDG.

Pod koniec II kwartału 2021 roku serwis CEIDG przestanie działać.

W związku z tym wszelkie czynności dotyczące wniosków składanych na tej stronie będą odbywać się jedynie poprzez Biznes.gov.pl. Z tego też powodu wprowadzi się również nowe – papierowe oraz internetowe – formularze wniosków.

W późniejszym czasie rząd planuje udostępnienie na tym portalu jeszcze inne funkcji, m.in. możliwość wyszukiwania firm, które są zarejestrowane w CEIDG i KRS oraz e-Doręczenia dla przedsiębiorców – w październiku tego roku, a pod koniec 2021 – „Pulpit przedsiębiorcy”.

Bella

https://kariera-zawodowa.pl

Bywają takie momenty w życiu, kiedy stajemy na rozstaju i musimy postanowić, w którą stronę pójść. Zapraszam do lektury artykułów zawierających inspiracje, wskazówki, gotowe rozwiązania, wierzę, że ułatwią ci one podjęcie właściwej decyzji.

Ciekawe tematy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *