Błędy popełniane przez początkujących w e-commerce

Dropshipping to nowoczesne rozwiązanie wśród osób, które zakładają sklep internetowy. Ten model logistyczny polega na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę, czyli hurtownię, z którą dany przedsiębiorca podpisze umowę. W praktyce wygląda to tak: sklep internetowy zbiera zamówienia, następnie przesyła je do hurtowni, a ta rozsyła zamówiony towar do klienta. Sklep internetowy jest po prostu pośrednikiem.

W Internecie istnieje wiele platform oferujących kompleksowe usługi, co może sprawić, że czujność niejednego przedsiębiorcy zostanie uśpiona. Okazuje się, że osoby początkujące popełniają te same błędy. Oto kilka z nich:

Brak wiedzy na podstawowe tematy

Wydaje się, że skoro osoby bardziej doświadczone od nas przejmują większość obowiązków to nie musimy posiadać nawet elementarnej wiedzy na temat podatków, reklamy, czy wszelkiego rodzaju regulaminów. To podstawowy błąd, bo można zostać łatwo oszukanym lub, w przypadku zatrudnienia specjalistów poniesiemy na starcie znacznie większe koszty utrzymania sklepu.

Zbyt wysoki narzut na ceny

Ten błąd popełniają nie tylko właściciele sklepów online 🙂 Na początku działalności ceny w sklepie powinny być jak najniższe, czyli konkurencyjne, a towar bardzo dobrej jakości. Taka sytuacja pozwoli nam zdobyć zaufanie klientów. Z doświadczenia wiemy, że każdy biznes bazuje na opinii klientów.

Brak wkładu pieniężnego na start

Dropshipping jest dobrym rozwiązaniem na początek i to dla mniejszych sklepów, ponieważ nie wymaga posiadania własnego magazynu, nie generuje kosztów związanych z ochroną mienia, a płatność za towar na linii sklep – hurtownia następuje dopiero wtedy, gdy klient dokona zakupu za towar. Wydawać by się mogło, że nie trzeba mieć pieniędzy na rozruch. To błąd, bo oprócz sprzedaży towaru należy pomyśleć o reklamie sklepu, zakupie różnego rodzaju programów, np. księgowych. Potrzebne będzie również wsparcie techniczne, bo należy pamiętać, że sklep będzie się znajdował w Internecie, a więc hakerzy też mogą się do niego dobrać.

Zły wybór hurtowni

Platformy oferujące gotowe do wdrożenia rozwiązania współpracują z wieloma hurtowniami co może wprowadzać w błąd. Dobrze zrobić research, ponieważ np. wiele hurtowni sprzedaje towar w detalu za bardzo niską cenę i wtedy trudno będzie się nam przebić z ofertą. Na pewno na tym nie zyskamy.

To tylko niektóre sytuacje, na które warto zwrócić uwagę, ponieważ mogą się one stać powodem zbyt małej liczby klientów Waszego sklepu, a w konsekwencji jego upadku. Pamiętajcie, aby nigdy nie tracić czujności bo konkurencja nie śpi, a rynek zmienia się w bardzo szybkim tempie.

Jeśli zainteresował Was ten temat to więcej informacji znajdziecie na portalu kariera-zawodowa. Zachęcam do zapoznania się z nimi.

Bella

https://kariera-zawodowa.pl

Bywają takie momenty w życiu, kiedy stajemy na rozstaju i musimy postanowić, w którą stronę pójść. Zapraszam do lektury artykułów zawierających inspiracje, wskazówki, gotowe rozwiązania, wierzę, że ułatwią ci one podjęcie właściwej decyzji.

Ciekawe tematy

1 Komentarz

  • W dropshipingu najgorszą sprawą są zwroty towarów. Jeśli jest sklep, który ma towar to musi mieć podpisanego dostawcę i poinformować, że kupujemy od takiego dostawcy, a oni są pośrednikiem i wtedy wiemy, że w razie zwrotu musimy wysłać paczkę do Chin.
    Wtedy też możemy sami poszukać tego produktu bo znamy dostawcę. Dlatego często takie sklepy udają, że to ich produkt ale wtedy musza przyjąć zwrot towaru na siebie co im się nie podoba. Bo też musza oddać kasę i czekać, aż ktoś kolejny to kupi lub nie kupi.
    Tutaj prawnik to podstawa trzeba uważać na takie sklepy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *