Koniec Naszej Klasy

Na cmentarz internetu trafia kolejny portal znany nieco starszym czytelnikom. Nasza klasa zadebiutowała w 2006 roku, był to czas gdzie jeszcze internet nie był tak popularny jak teraz. Nie było też smartfonów takich jak dzisiejsze. Celem portalu było odnajdywanie znajomych z dawnej szkoły.

Było fajnie

Rosnąca popularność sprawiała, że serwisem zaczęli interesować się poważniejsi „gracze” z czasem zaczęło się to przeradzać w platformę społecznościową. Jedną wada NK było to, że był to lokalny rynek. Wraz z popularyzacją internetu nasz Świat się skurczył i ludzie nie chcieli się ograniczać do granic kraju.

Facebook wystartował 2 lata wcześniej ale to było „coś tam” abstrakcyjnego. Zupełnie się nie liczył na naszym rynku. Ale niestety nastała moda na zmienianie się we wszystko, czyli w nic.

Komunikator Gadu Gadu zmienił się w radio, rozrywkę i gry. Otwierał się z wyskakującymi reklamami, z jakimś nowym paskiem multimedialnym, zmuszano nas do używania tej nowej wersji blokując komunikację z numerami powyżej 4 milionów, a wada była taka sama jak w przypadku NK, tylko krajowy rynek.

Nasza Klasa służyła do przywracania wspomnień, a zmieniła się w gry, eurogąbki, superfotki, oceny, śledziki i inne badziewia tego typu. Wszyscy nagle chcieli być facebookiem liczyła się kasa, jak i na czym jeszcze można zarobić póki jeszcze można.

Koniec

Z dniem 27 lipca 2021 roku, jak głosi portal Nasza Klasa zostanie zamknięta. Wasze dane zostaną skasowane ze względu na brak uzasadnienia ich przetwarzania, dlatego jeśli czytacie to przed datą zamknięcia, może warto wejść i zapisać swoje zdjęcia, czy zdjęcia klasowe lub zapisać na listę starych znajomych zanim zapomnicie jak się nazywali 30 lat temu ?

Michał

Ciekawe tematy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *