Jak stać się przestępcą i stracić wszystko ?

Wystarczy wystawić jakiś produkt na lokalnym portalu ogłoszeniowym i zgodzić się na przelew za towar. Jeżeli chcesz sprzedać konsolę do gier za 1200 złotych i wystawisz świetne zdjęcia, dodasz cudny opis i poczekasz na klienta, to może się zdarzyć, że twoją skrzynkę zasypie wiele zapytań. W tym takie, które spyta o nr konta do wpłaty i zapewnienie, że dziś lub jutro kasa wpłynie. A jutro dostaniesz wiadomość, że kasa wpłacona i jak dojdzie to prosie się o wysyłkę do paczkomatu (i tu symbol paczkomatu)

I faktycznie, pieniądze są na koncie, a ty wysyłasz paczkę. ALe za 2 tygodnie przychodzi policja i nakazuje ci zwrócić pieniądze za oszustwo. Ty się tłumaczysz, że nie jest to oszustwo ale niestety. Kasę oddać musisz, a sprzętu już nie zobaczysz.

Jak to możliwe ?

Wystawiając ogłoszenie np na olx, ktoś ściągnął zdjęcia i wystawił je na fb. Gdy zainteresowana osoba na fb powiedziała, że kupi, to poprosiła o dane do wpłaty. A „pośrednik” poprosił je od Ciebie. Gdy podałeś dane, a on podał je zainteresowanemu tamten wpłacił kasę i czekał na towar. Ale ty wysłałeś towar „pośrednikowi” do paczkomatu. Kupujący się niecierpliwi i zgłasza sprawę na policję. Policja sprawdza numer konta bankowego i puka do Ciebie. Wszystko się wyjaśniło. Poszkodowany odzyskał pieniądze, „pośrednik” ma konsole, a ty zostałeś z niczym.

Wszystko dokładniej wyjaśni wam ten film. Chłopaki robią świetną robotę.

Redakcja

https://nowoczesnybiznes.com

Spontaniczny projekt ludzi, których pasją jest biznes. Chętni do dzielenia się wiedzą, ponieważ w ten sposób sami też się uczą. Witamy serdecznie i zapraszamy do aktywnego udziału jako redaktor, komentator, a przede wszystkim jako czytelnik. Życzymy przyjemnej lektury.

Ciekawe tematy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *