Identyfikacja wizualna w biznesie

Ludzie kupują oczami. To się sprawdza, jeśli coś wydaje się ładne to automatycznie nadajemy temu wartość, nawet co dziwne, oczekujemy, że to coś ma wartość i bylibyśmy rozczarowani gdyby tak nie było. To pokłosie tego co widzimy w reklamach i tego jak jesteśmy ukierunkowani przez społeczeństwo w którym żyjemy.

Nie inaczej jest w biznesie. Identyfikacja wizualna również zwiększy wartość twojej firmy i działa to na tej samej zasadzie. Chcesz żeby klienci cię kojarzyli, żeby zobaczyli produkt i wiedzieli co to za firma. Jak to uczynić ? Najważniejszą zasadą jest spójna identyfikacja. Musisz być taki sam na wszelkich kanałach społecznościowych.

Jeśli twoim znakiem jest skośny pasek na każdym zdjęciu w lewym górnym rogu w środku, którego jest jakiś napis. To taki sam pasek powinien być wszędzie. Na wizytówkach, na papierze firmowym, na miniaturce zdjęcia na youtubie jeśli robisz filmy, na zdjęciach na blogu. Dosłownie wszędzie. Tak aby po kilku minutach obcowania z twoim biznesem człowiek widział twój wiodący znak.

To wyróżni cię na tle konkurencji. No bo jak raz masz zdjęcie z żółtym paskiem na dole, a innym razem sam napis na białym tle czy tu niebieskie, tam zielone, to ciężko będzie to jakoś ze sobą powiązać.

Spójna identyfikacja wizualna to wymierne korzyści:

  • Wizualna tożsamość
  • Rozpoznawalność
  • Podwyższona wartość marki
  • Świadomość klienta
  • Świetne pierwsze wrażenie

Dlatego zdecydowanie warto zaczerpnąć konsultacji w firmach zajmujących się identyfikacją wizualną by przekonać się jak bardzo jest to ważne.

Michał

Ciekawe tematy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *