Dotacje na założenie lub rozwój działalności rolniczej

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa to instytucja istniejąca od 1993 roku. Jej zadaniem jest wspieranie rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Posiada 16 oddziałów regionalnych i 314 biur powiatowych.

ARiMR została wyznaczona przez rząd do pełnienia roli akredytowanej agencji płatniczej. Zajmuje się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udziela pomocy ze środków krajowych. Agencja, jako wykonawca polityki rolnej, ściśle współpracuje z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Aktualnie, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oferuje dofinansowanie dla:

  • nowych przedsiębiorców chcących założyć działalność gospodarczą – przewidywana pomoc 50-100 tys. zł. Subwencje w projektach mogą wynieść nawet 100% wartości inwestycji, osoba starająca się o dotację nie musi mieć wkładu własnego
  • działających firm – dotacja może wynieść nawet 300 tys. zł

Jedną z instytucji zajmujących się świadczeniem kompleksowych usług w zakresie pozyskiwania środków z funduszy unijnych i krajowych jest Felir. Ich oferta skierowana jest przede wszystkim do osób rozpoczynających swą działalność gospodarczą, którym przebrnięcie przez gąszcz formalności może sprawiać trudność.

Bella

https://kariera-zawodowa.pl

Bywają takie momenty w życiu, kiedy stajemy na rozstaju i musimy postanowić, w którą stronę pójść. Zapraszam do lektury artykułów zawierających inspiracje, wskazówki, gotowe rozwiązania, wierzę, że ułatwią ci one podjęcie właściwej decyzji.

Ciekawe tematy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *