Dotacje na założenie lub rozwój działalności rolniczej

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa to instytucja istniejąca od 1993 roku. Jej zadaniem jest wspieranie rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Posiada 16 oddziałów regionalnych i 314 biur powiatowych.

ARiMR została wyznaczona przez rząd do pełnienia roli akredytowanej agencji płatniczej. Zajmuje się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udziela pomocy ze środków krajowych. Agencja, jako wykonawca polityki rolnej, ściśle współpracuje z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Aktualnie, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oferuje dofinansowanie dla:

  • nowych przedsiębiorców chcących założyć działalność gospodarczą – przewidywana pomoc 50-100 tys. zł. Subwencje w projektach mogą wynieść nawet 100% wartości inwestycji, osoba starająca się o dotację nie musi mieć wkładu własnego
  • działających firm – dotacja może wynieść nawet 300 tys. zł

Jedną z instytucji zajmujących się świadczeniem kompleksowych usług w zakresie pozyskiwania środków z funduszy unijnych i krajowych jest Felir. Ich oferta skierowana jest przede wszystkim do osób rozpoczynających swą działalność gospodarczą, którym przebrnięcie przez gąszcz formalności może sprawiać trudność.

Bella

https://kariera-zawodowa.pl

Bywają takie momenty w życiu, kiedy stajemy na rozstaju i musimy postanowić, w którą stronę pójść. Zapraszam do lektury artykułów zawierających inspiracje, wskazówki, gotowe rozwiązania, wierzę, że ułatwią ci one podjęcie właściwej decyzji.

Ciekawe tematy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *