Do jakiego biznesu wykorzystać samochód ?


Samochód powinien na siebie zarabiać, długie przestoje nie są niczym pożądanym. Na szczęście można go wykorzystać do wielu biznesów, co znacznie ułatwia przejście z jednego na kolejny. A jeśli ktoś lubi jeździć to może łączyć przyjemne z pożytecznym.

Przedstawię wam kilka takich pomysłów, podejrzewam, że nie jeden z nich jest wam znany albo nawet sami wdrożyliście go w życie

Taxi

Pierwsze co przychodzi na myśl to przewóz ludzi. Możemy złożyć wniosek i dołączyć do korporacji taksówkarskiej. Albo też zostać niezrzeszonym taksówkarzem. W większym mieście macie oczywiście większe szanse na lepszy zarobek.

W dobie internetu jeszcze nawet dziś trzeba zdawać egzaminy na topologii miasta i nie tylko by uzyskać licencję. Ale jeśli nie chcemy się w to bawić można zwyczajnie zacząć jeździć jako kierowca Uber’a. Mamy GPS, trasa opłacona z góry. Nie trzeba się bawić w egzaminy, instalujesz i jeździsz (no prawie)

Jako kierowca, masz elastyczny czas pracy, swoich klientów i nikt ci nie mówi co masz robić. Sam musisz dbac o swój wizerunek. nie trzeba też dużo inwestować, na pewno musisz zadbać o dobry stan techniczny samochodu.

Prywatny kierowca

Coś jak taksi ale nie do końca. Tutaj możesz zaopatrzeć się w nieco wygodniejszy samochód i poszukać dużych przedsiębiorców. Trzeba się spodziewać, że pracodawca będzie sporo wymagał ale jako profesjonalista na pewno dasz radę.

Trzeba się przygotować na nieregularny harmonogram lub możliwość bycia w gotowości nawet w nocy. Jeśli używasz swojego samochodu to trzeba uwzględnić koszty eksploatacji, bo wszelkie naprawy będą obarczone na twojej głowie.

Usługi kurierskie

Tutaj jest wiele możliwości współpracy jako podwykonawca, paczkomaty, dpd, dhl, ups. Plusem są małe paczki, dowolne godziny pracy takie jak ci odpowiadają. Ważne by sumiennie wykonywać swoja pracę i dostarczać towar na czas.

Przewóz osób (busik)

Jeśli masz busik lub planujesz kupić tego rodzaju pojazd na 9 do 12 osób. To z pewnością znajdą się chętni na twoje usługi. Oczywiście miejskie przystanki wymagają pozwolenia i opłat ale możesz się ogłaszać indywidualnie na przykład dowóz do pracy 9 osób z takiego punktu do takiego.

Wynajem powierzchni reklamowej

Jeżeli twoje trasy są długie to może warto pomyśleć nad oddaniem zewnętrznej części pojazdu jako powierzchnię reklamową. Zawsze to jakiś dodatkowy grosz do budżetu.

Co prawda narażasz się na poważną utratę estetyki ale też nie każdą reklamę przyjąć musisz. Najważniejsze to dobrze skonstruować umowę i zawrzeć tam, że masz prawo do domowy zmiany reklamy tekstowej czy szaty graficznej.

Kup ciągnik (TIR)

Przewóz ciężkiego ładunku zawsze jest potrzebny. Jeśli masz taką możliwość, to możesz zakupić ciągnik i zaoferować swoje usługi. Wiele osób zaczynało od takiego jednego pojazdu, potem kupili drugi i zatrudnili kierowców, aż powstała z tego całkiem nieźle prosperująca firma.

Wypożyczalnia samochodów

To możliwość dla tych, którzy maja nieco więcej gotówki i chcieliby zainwestować w pojazdy, które później mogliby wypożyczać. Wiadomym jest, że trzeba zastosować odpowiednie umowy i wykupić stosowne ubezpieczenia. Ale biznes do zrealizowania nawet w opcji lizingu.

Wynajem samochodu (z lub bez kierowcy)

Tutaj nasuwa się najpopularniejsze wydarzenia jakim jest ślub. Można wynajmować samochody z przyozdobieniem i z kierowca (czyli na przykład właścicielem pojazdu) lub jeśli nie boimy się o stan samochodu zezwolić by kierowcą był ktoś z rodziny pary młodej lub jak to bywa w przypadku samochodów dwuosobowych nawet sam Pan Młody.

Pomoc drogowa

Czasem miejsce zamieszkania może sprzyjać tego typu biznesowi. Możesz kupić lub przerobić jakiś pojazd na lawetę. Ogłaszasz się w internecie czy na aplikacji i czekasz, aż zlecenia zaczną spływać.

Zaprzyjaźniony mechanik może dzielić się procentem jeśli umówicie się, że będziesz go tam kierował z drobnymi naprawami. Lub jeśli samemu potrafisz to robić to jest to jakiś atut. Niestety w tej branży nie możesz zaplanować stałego przychodu, raz może zepsuć się 10 samochodów innym razem tylko dwa.

Warto czy nie ?

Z pewnością warto próbować. Nic nie tracisz a zawsze możesz zyskać. Wybierz jeden pomysł, sprawdź, jeśli to ten właściwy to gratulacje, a jak czujesz, że to jeszcze nie to, próbuj dalej. Powodzenia.

Araya

Ciekawe tematy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *