Brak cennika może być zgubny

Ogłoszenie w gazecie, każdy zdaje sobie sprawę, że po przeczytaniu takowego, może wziąć telefon i zadzwonić do ogłoszeniodawcy. Jeśli, przegląda gazetę o 1 w nocy, to spodziewamy się, iż z pytaniem poczeka do rana gdzieś około godziny 9 lub 10, tak najbezpieczniej.

W internecie jeśli widzisz jakąś ofertę to możesz natychmiast odpisać, lub skontaktować się z kimś na czacie ale jeśli to jest firma to z pewnością odpiszą ci rano. Szukając usługi chcesz dowiedzieć się jaka jest ich cena.

Przykładowo niech to będą usługi prawnicze, lub tworzenie stron internetowych, czy wymiana okien. Zainteresowana osoba wpisuje dane hasło do wyszukiwarki i otwiera przynajmniej pierwsze 3 lub maksymalnie do 5 ofert z pierwszej strony. Jeśli jesteś niżej to masz małe szanse. Legenda głosi, że ktoś kiedyś odwiedził drugą stronę w google’u. Nie znam takiej osoby właściwie. I pewnie mogłaby tylko istnieć jedna strona z wynikami.

Kiedy ktoś otworzy już te 5 stron i szuka cennika by w pewnym stopniu rozeznać się z zakresem takich cen. Jakich spodziewać się korzyści przy takiej czy innej cenie. Nagle widzi jeden z poniższych niewybaczalnych tekstów:

  • Zapytaj o projekt
  • Wyceń projekt
  • Koszt naszej usługi wyceniany jest indywidualnie
  • Wypełnij milion pół w formularzu, oddzwonimy
  • Chcesz się dowiedzieć jaka cena ? buhahaah nie tak szybko
Cennik

Właśnie tak to wygląda. Ale co to znaczy dla zwykłego szukającego ? Co to znaczy, że koszt jest wyceniany indywidualnie ? Jak dowiedzą się, że jestem mała firmą to wezmą mniej, a jak sprawdzą, że jestem gigantem to wezmą 4 razy więcej, tak ?

Wtedy wasz potencjalny klient wychodzi z takiej strony i porównuje tylko te w których widzi najlepiej konkretną cenę, zakres cen lub gdy powiedziane jest że cena zaczyna się od danej kwoty.

Wtedy łatwo jest zrewidować budżet, z firmą usługową, zamiast tracić czas, wysyłać pytanie, odpowiadać potem na zadane pytania z ich strony i na końcu dowiedzieć się, że stworzenie strony to będzie koszt 5000 tysięcy, a osoba ma budżet 2 tysiące.

Każdy tworzył już jakieś projekty lub zna środowisko i ceny, na prawdę dużo lepiej jest dać cenę orientacyjną niż, żadną, ponieważ to pozwoli wam zatrzymać uwagę klienta. Nawet jeśli on sam nie skorzysta być może was poleci bo będzie wiedział, że kiedyś widział taka firmę i ona miała to w cenie takiej i takiej.

A teraz wyobraźcie sobie aukcję gdzie o każdy przedmiot zanim zalicytujecie musicie pytać portal aukcyjny i czekać na zwrotkę, żeby wam powiedział jaka aktualnie jest cena przedmiotu. A między tymi tajemniczymi aukcjami bez cen, widnieją takie z podaną ceną. Oczywiście, że część z was spyta wybiórczo jakąś tajemnicza aukcję. Ale jeśli macie budżet i widzicie przedmiot w tym przedziale to szybciej będzie wam go szybko zalicytować lub kupić teraz.

Michał

Ciekawe tematy

1 Komentarz

  • No mnie też to wnerwia, ja to zaraz wychodzę z takiej strony ja nie widzę cennika. Same cwaniaki tylko chcą, zebrać mój adres email i wyślą mi ofertę. Dlatego olewam z miejsca.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *