Biznes podcast, czyli jak prowadzić firmę online

Podcasty od wielu, wielu lat są obecne w naszym życiu, gdyż ich początki sięgają roku 2000. Wtedy to pojawił się pierwszy szkic dotyczący użycia technologii RSS do publikowania treści audio i wideo, natomiast gwałtowny wzrost zainteresowania tą formą publikacji internetowej nastąpił na przełomie lat 2004-2005.

Wydaje się, że jest to rozwiązanie niemal idealne, ponieważ zarządzanie firmą zajmuje prawie cały wolny czas. Jest to świetna alternatywa dla podręczników, które są grube i ich czytanie zajmuje sporo czasu oraz dla wyszukiwania naprawdę użytecznych informacji w Internecie, które też zajmuje czas. Cokolwiek by nie mówić, słuchanie audycji w sieci jest bardzo wygodne, bo możemy to robić w każdej chwili np. w klubie fitness, w czasie prasowania, w czasie jazdy samochodem … w zasadzie wszędzie. Słuchanie podcastów uruchamia też naszą wyobraźnię i pomysły „same” przychodzą do głowy. Słuchając podcastów bardzo często ekspercką wiedzę mamy na wyciągnięcie ręki, a nasza motywacja do działania rośnie 🙂

Większość osób, które obracają się w kręgach biznesowych na pewno zna podcasty takie jak: „Mała Wielka Firma”, „Biznes 2.0 i Ekspert w Bentley’u”, „Więcej niż oszczędzanie pieniędzy”, „Biznes od początku”, „Znana marka online” i wiele wiele innych. Podejrzewam, że każdy przedsiębiorca ma swoich ulubieńców.

Polski, rządowy portal gov.pl idąc z „duchem czasu” oraz wychodząc na przeciw oczekiwaniom wielu przedsiębiorców również uruchomił kilka platform podcastingowych, w ramach cyklu „Biznes podcast”. Podpowiadają w nich między innymi: jak założyć i prowadzić firmę online, gdzie zdobywać wiarygodne informacje i w jaki sposób szybko, i łatwo załatwiać sprawy biznesowe online, poruszają najważniejsze kwestie dla przedsiębiorców i tych, którzy chcą spróbować swoich sił w biznesie. To rozmowy o aktualnych wyzwaniach dla firm, kluczowych zmianach w prawie i tematach, o które często pytają przedsiębiorcy.

Oto ich platformy podcastingowe:

Bella

https://kariera-zawodowa.pl

Bywają takie momenty w życiu, kiedy stajemy na rozstaju i musimy postanowić, w którą stronę pójść. Zapraszam do lektury artykułów zawierających inspiracje, wskazówki, gotowe rozwiązania, wierzę, że ułatwią ci one podjęcie właściwej decyzji.

Ciekawe tematy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *